SolarVenti – řešení pro větrání a temperování chalup a vlhkých prostor

Solární teplovzdušné panely SolarVenti jsou výborným prostředkem pro energeticky nezávislé větrání, temperování a vysoušení vhlkých, špatně větratelných prostor. Nezávislý test Solarventi a konkurenčních produktů 2013celý text testů zde.   Kontinuální a bezobslužným provozem, závislým pouze na slunečním záření nalézají už několik let využití zejména na chalupách a v technických či dlouhodobě neobývaných prostorech. Instalací do vlhkých obytných prostor /špatně izolovaných nebo po povodních/  dokáže vhodně umístěný systém v průběhu několika měsíců řešit problém vhkého zdiva .

Panely SolarVenti produkované stejnojmennou dánskou firmou ve výkonových řadách 200 – 2200 W a nabízené v několika designových variantách prodáváme a instalujeme v našem regionu na základě smlouvy o spolupráci s výhradním  dovozcem – Solar Air s.r.o..

Před každou realizací systému nabízíme bezplatnou konzultační návštěvu technika k určení optimálního umístění a výběru nejvhodnějšího typu panelu.

V současné době máme v oblasti severních a středních Čech úspěšně instalovány téměř čtyři desítky těchto zařízení.

SolarVenti industrial – průmyslový vzdušný solární systém (letak.pdf)

LUBI Wall – kanadské modulární solární teplovzdušné systémy

Princip účinnosti je mimořádně jednoduchý: sluneční energie se mění přes vzduch na teplo – bez mezi uskladnění. Tímto způsobem je teplý vzduch přímo k dispozici pro vytápění. Sluneční paprsky pronikají vysoce propustným polykarbonátem panelů a dostávají se k zadní stěně – buď přímo k fasádě nebo na speciálně pro tento účel dodaný podklad, který se chová jako “solární absorbér”.  Přesně na tomto místě se mění sluneční paprsky na teplo a tvoří vrstvu vzduchu za panely, která může být až o 45 stupňů Celsia vyšší než okolní teplota.

Vzduch je do panelu rovnoměrně nasáván pomocí soustavy vysoce účinných ventilátorů a to přes pouze 2 mm velké otvory, kterých je v každém jednotlivém dílu 900.  Tento se mísí s vrstvou teplého vzduchu a dále se ohřívá v absorbéru. Tímto důmyslným systémem proudí neustále venkovní vzduch do absorbérů a zajišťuje rovnoměrný stupeň účinnosti. Celý povrch kolektoru se přitom ochlazuje na okolní teplotu. Díky patentované technologii perforace přední strany panelu, se podařilo tepelné ztráty snížit na minimum.

Maximální energetické úspory díky účinnosti až 80 % (testováno CSA; účinnost až 80 %, měřeno podle Fraunhofer Institut). Lubi_letak_CZ.pdf