Od 2.1.2012 všechny pobočky a.s. ČEZ Distribuce opět přijímají a posuzují žádosti o připojení fotovoltaických elektráren.

S radostí Vám mohu oznámit, že v závěru loňského roku zvěřejnil ČEPS uvolnění instalační kapacity 65 MWp na rok 2012 pro fotovoltaické a větrné elektrárny. ČEZ tedy konečně po téměř dvouletém stopstavu od začátku ledna  přijímá a posuzuje žádosti o připojení FVE a VE. V průběhu loňského roku došlo postupným snižováním světových cen fotovoltaických komponent ke zlevnění instalačních investic o téměř 45 %. V současné době kalkulujeme instalace slunečních elektráren v rozsahu 45 – 55 tis. Kč/kWp/dle typu a umístění panelů. Výkupní sazby elektrické energie solárních elektráren ERU pro letošek nastavil u systémů do 30 kWp na 6,16 Kč/kWh pro přímý prodej a 5,08 Kč/kWh pro zelený bonus, což při příznivých poři- zovacích cenách a stoupající hodnotě úspor /zelený bonus/  umožňuje dosahovat velmi slušné návratnosti 7 – 9 let.
Máte-li tedy i nadále zájem o instalaci fotovoltaické elektrárny, doporučoval bych /vzhledem k letošní omezené instalační kapacitě/ co nejdříve požádat ČEZ o připojení.  Nadále hodláme zajišťovat instalace FVE na klíč, případným zájemcům pomůžeme s přípravou žádosti, doporučíme  optimální
provedení výrobný a výkon systému.